Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Київські мініатюри — квест для всієї родини

01.08.2018
16348

Хто хоч раз бував в Ужгороді обов’язково бачив або навіть спеціально відшукував мініатюрні скульптурки, які розкидані по місту. І звичайно ж кожен чув про вроцлавських гномів, яких встановлено вже декілька сотень і їх пошуки перетворюються на справжній марафон.

Тепер же, щоб влаштувати собі квест у пошуках маленьких симпатичних фігурок, вам не потрібно далеко їхати, адже віднині міні-скульптури з’явилися і на вулицях нашої столиці. В рамках проекту «Шукай» у Києві встановили вже вісім скульптурок, але це не межа і кількість мініатюрок поступово зростатиме. Ціль даного проекту — презентувати Київ за допомогою скульптур, що мають відношення до міста або вже стали його символами.

Всі об’єкти розміщено в центрі, недалеко один від одного, тому вам не доведеться переміщатися транспортом з одного кінця міста в інший, прогулянка буде пішохідною та спокійною. Тож озброюйтесь фотокамерами та гарним настроєм, беріть із собою друзів, кохану людину, родину і звичайно ж дітей та відправляйтеся на пошуки київських мініатюр.

Малеча однозначно буде у захваті від маленьких фігурок, а ви заодно зможете розповісти своїй дитині коротеньку історію про кожний об’єкт та його роль у житті Києва. Знайти всю інформацію про скульптури та місце їх розташування можна самостійно на сайті проекту. А можна скористатися нашим маршрутом, який ми проклали саме для вас, щоб ви без перешкод змогли відшукати всі мініатюрні символи Києва.
Стартуємо від метро Майдан Незалежності.

Котлета по-київськи

Вулиця Хрещатик, 15/4

На підвіконні при вході до ресторану «Chicken Kyiv», що знаходиться на розі вулиць Городецького та Заньковецької, причаїлася славнозвісна котлета по-київськи, яка вже стала справжньою візитною карткою нашого міста.

Котлета по-київськи має французьке походження, її рецепт потрапив до Києва ще у 1918 році. Наша від французької, що називалася «де-воляй», відрізнялася начинкою — туди клали вершкове масло, трохи зелені, сиру та яєчний жовток. Рецепт прижився, котлета стала символом столиці та стравою, без якої не обходився жодний офіційний захід. І запам’ятайте, що справжня котлета по-київськи подається тільки на курячій кісточці.

Київський екіпаж

Вулиця Хрещатик, 15/4

В арці при вході до Пасажу зі сторони вулиці Заньковецької на вас чекатиме скульптурка, присвячена першому автомобільному екіпажу, який працював на гасовому двигуні і проїхався київськими вулицями у 1897 році.

Київський торт

Вулиця Хрещатик, 29/1

Біля магазину «Roshen» шукайте сучасний символ столиці — бронзовий київський торт.
Рецепт відомого всім торту винайшли у 1956 році на кондитерській фабриці, яка тоді мала ім’я Карла Маркса. Торт припав до смаку киянам та гостям міста, а тому і досі існує традиція — привезти зі столиці гостинець у симпатичній коробці, яку прикрашають листя каштанів. Звісно, що за шістдесят два роки рецептура солодкого смаколика зазнала деяких змін — вершковий крем замінив масляно-вершковий, а індійський кеш’ю — український фундук.

Київський трамвай

Спортивна площа, 1

Наступну міні-скульптурку, присвячену першому електричному трамваю, шукайте на колоні біля входу до торгового-розважального комплексу Gulliver. Саме у Києві у 1892 році вперше у Російській імперії розпочав свій рух пасажирський трамвай, його маршрут складав півтора кілометра і пролягав з Подолу до сучасної Європейської площі.

Київський каштан

Вулиця Хрещатик, 36

Де ж іще шукати символ Києва, як не біля входу у будівлю Київської міської державної адміністрації. Наше місто просто неможливо уявити без каштанів, не дивно, що за радянських часів саме цвіт каштану прикрашав герб столиці.

Київський фонтан Термена

Вулиця Володимирська, 40/2

Бронзова мініатюрна копія фонтану Термена знаходиться біля входу до кафе «Трішки більше», як раз навпроти свого прототипу — того самого славетного фонтану, що і досі радує око у сквері поряд з Золотими воротами.
Свого часу саме фонтани вилиті на заводі Олексія Термена стали окрасою міського водогону, який забезпечував питною водою киян.

Київська плінфа

Вулиця Дегтярна, 6

Для будівництва храмів за часів Київської Русі використовували обпалену плитоподібну цеглу, що називалася плінфа. Свого часу її було використано при зведенні Десятинної церкви та Софії Київської.
Щоб знайти цю скульптурку, потрібно спуститися на Воздвиженку нещодавно відкритими оновленими сходами, що з’єднали Пейзажну алею з урочищем Гончарі-Кожум’яки. На вулиці Дегтярній орієнтуйтеся на вежу з годинником, на стіні якої і причаїлося бронзове зображення давньоруської цегли.

Київське сухе варення

Андріївський узвіз, 2д

Якщо про київський торт знає кожен, то про ще один солодкий дореволюційний символ Києва — сухе варення, багато хто навіть і не чув. Його виникнення пов’язують з ім’ям швейцарського кондитера Балью, який супроводжував імператрицю Катерину ІІ і застряг у Києві для лікування, хоча деякі історики стверджують, що готували сухе варення ще в древньому Києві.

Якби там не було, а у кінці ХVІІІ століття у Києві величезною популярністю користувалися спеціалізовані магазини солодощів Балабухи, який став родоначальником кількох поколінь кондитерів.

Шукайте цю бронзову міні-скульптурку у дворику поряд з Музеєм однієї вулиці на вході до кафе «Druzi cafe».
Маленькі симпатичні фігурки чекають на вас, тож залишилося тільки дочекатися вихідних і можна відправлятися на пошуки міні-символів нашого улюбленого Києва.

Автор: Ольга Троханчук

Sign up for newsletters and deals from discover.net.ua and our partners

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.